• +38050-343-1090
  • info@music-bridge.org

Blue Horse

Яку міць повинна мати музика, щоб примушувати тремтіти владу? І це — джаз!

Цей проєкт авторства джазового піаніста Олексія Саранчіна присвячено періоду 1960-х років, епосі зародження української джазової музики.

Назва проєкту «Blue Horse» є даниною знаковій історії, що відбулася у Харкові наприкінці 50-х років минулого століття. Не випадково ця історія сталася саме у студентській столиці України. На тлі хрущовської відлиги та моди на іншу культуру, група молоді згуртувалася в неформальне об’єднання. Таких тоді називали стилягами. Зібрання біля пам’ятника Шевченку обрало «гетьмана стиляг» України

Ним став Євген Гребенюк. На наступному зібранні біля Скляного струменю було вже близько 800 людей, які на руках пронесли «гетьмана» повз вікна КДБ. Під враженням новели Мрожека «Хочу бути конем», Гребенюк написав ессе «Хочу стати блакитним конем». Нову організацію вирішили назвати «Блакитним конем», натякаючи на Пегаса, що прагне до чистої небесної блакиті. Окрилений автор пише та друкує статті про рок-н-ролл, джаз, абстрактне мистецтво, про ставлення до Західної цивілізації та ії цінностей…

Учасниками проєкту стали відомі українські джазмени: 

Олексій Саранчін — фронтмен проекту «Blue Horse», відомий український джазовий піаніст та композитор. Учасник легендарного українського джазового колективу «Схiд-Side», викладач кафедри джазової музики Київської муніципальної академії музики ім Р. Гліера, піаніст величезної кількості спільних джазових проектів, реалізованих в Україні: від «ТНМК» та «Океану Ельзи» до Denis Perrier, Michael Dease, Ofer Assaf та ін.

Дмитро «Бобін» Александров — відомий український джазовий саксофоніст, співзасновник групи «Схiд-Side», саксофон безлічі джазових проєктів в Україні та за ії межами.

Антон Жуков — відомий український контрабасист та бас-гітарист. Випускник Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра, як академічний та джазовий контрабасист. Антон працював в Національній філармонії України (симфонічний оркестр НФУ, Київський камерний оркестр). Викладав у Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра з 2007 по 2020 р.р. (кафедра джазу). Наразі працює в оркестрі Національної опери України. Учасник багатьох музичних проєктів як в Україні так і за кордоном. Серед яких: «Nostri Temporis ensemble», «Kremerata baltica», «Blue Horse», та інші.

Алік Фантаєв — легендарний джазовий барабанщик, що отримав освіту у ізраїльскій філії легендарного американского музичного коледжу Берклі — Rimon School of Jazz and Contemporary Music. Ще у далекому 1995 році він був учасником міжнародної конференції кращих молодих музикантів світу під керівництвом Dave Liebman. Співробітничав в величезною кількістю артистів від Бориса Гребенщикова та Земфіри до Marc Soskin и Eric Marienthal.